що ОЗНАЧАЄ НАВИЧКА “COMMUNICATION” для РОБОТОДАВЦІВ?

що ОЗНАЧАЄ НАВИЧКА “COMMUNICATION” для РОБОТОДАВЦІВ?

Кандидати часто питають чи варто додавати у резюме таке звичне слово як Communication. Кажуть, що це і так зрозуміло та занадто просто. Тож розберімося чи значить це слово щось для роботодавців та чи потрібне воно в резюме та на співбесідах.

У професійному середовищі Communication значить більше, ніж просто вміння говорити з людьми. Наше вміння поговорити з сусідкою про пиріг дійсно не має бути чимось незвичним і до резюме це не має жодного стосунку. Але ж ми розуміємо, що на співбесіді взагалі йдеться не про такий рівень, а про дещо серйозніше.

А що ж тоді за Comminucation вимагають роботодавці у вакансіях? Погляньте як великі міжнародні компанії про це пишуть у своїх вакансіях для інженерів:

Apple, Uber, Netflix:

Ви можете почитати більше вакансій за своїм напрямком та переконатися, що роботодавці дуже часто мають таку вимогу.

Проте що вони мають на увазі і навіщо взагалі витрачати рядок для такої інформації, якщо вона ідентифікується потім кандидатами як незначна та неважлива.

Моя порада професіоналам - ніколи не недоцінюйте те, що ви читаєте у вимогах найкращих роботодавців вашої сфери. Так, у вакансіях часто зустрічаються нерелевантні та дивні вимоги. Але не у випадку, коли це цілий ряд компаній і це хороші компанії.

Роботодавці мають на увазі професійну та вузькоспеціалізовану комунікацію, яка використовується у бізнесі для досягнення певних цілей та вирішення задач. Роботодавці говорять про інструмент та хочуть перевірити чи вміє кандидат ним правильно користуватися для робочих справ.

Проте у звичайному корпоративному середовищі досить часто комунікація лояльна і співробітникам не завжди очевидний взаємозв’язок між якістю комунікації та вигодою для бізнесу. Ми говоримо про справи термінами, словами та реченнями, які знаємо та постійно використовуємо.

Хоча є сфери, де неякісна комунікація може відразу привести до серйозних наслідків. Подумайте про комунікацію пілота та диспетчера або ж хірурга та його асистента.

Цих професіоналів вчать правильно розмовляти між собою під час виконання критичних задач. Адже неправильна вимова слова, тон голосу, неправильна назва кнопки чи інструменту, непочуте щось, підлеглий побоявся сказати щось керівнику та багато чого іншого - може призвести до серйозних наслідків.

Звісно це лише приклад, який напряму у бізнес-середовищі застосовуватися не буде.

Проте ми не маємо думати, що у бізнес-середовищі підійде будь-яка комунікація і що вчити щось спеціально не потрібно. Наслідків як в авіації чи медицині звісно не буде, але чи це не одна з причин чому так багато бізнесів (особливо на ранніх етапах) закриваються та не переживають криз.

Тут ми можемо взяти шкалу десь посередині між комунікацією з сусідкою та комунікацією двох пілотів у кабіні під час складної посадки літака.

Тобто не ставтеся до слова Communication занадто легковажно, але і вимагати від колеги в офісі, щоб той казав “Прийнято, підготувати презентацію на 20 слайдів до середи. Повтори як почув мене“ теж не варто :)

Для кандидатів, які готують резюме та проходять підготовку до співбесід це означає шанс подумати над деякими з цих питань:

  • перед пошуком роботи перевірте вимоги роботодавців за вашим напрямком та поставтеся серйозно до вимог

  • поміркуйте яким чином комунікація впливає на вашу роботу

  • з ким ви комунікуєте у команді, поза командою чи поза компанією

  • про що ви комунікуєте з людьми на робочому місці

  • яка за стилем ця комунікація

  • ви робите це автоматично чи слідкуєте за комунікацією

  • чи вчилися ви комунікації у своїй професії

  • які є проблеми у комунікації

  • які задачі комунікація не вирішує, а які вирішує тільки комунікація і нічого більше

  • якщо покращити вашу комунікацію з колегами чи керівниками, то що може змінитися

  • як ви покращуєте та дбаєте про свою комунікацію та інше.

Це не питання, які ви почуєте на співбесіді, але ви можете проаналізувати цю частину своєї роботи та додавати у ваші історії. А також ви можете використовувати це й у зворотному напрямку, щоб дізнатися якою є комунікація у роботодавця та чи комфортно вам буде там працювати.

Тепер ви знаєте, що якщо на співбесіді у вас запитають щось про комунікацію, то це питання не повинно вас дивувати чи асоціюватися з чимось неважливим для бізнесу. Це - навичка, яку роботодавець бажає перевірити, щоб впевнитися, що його задачі будуть у руках фахівця, який знає що говорить.

Індивідуальні кар’єрні консультації для кандидатів >>

Онлайн курси >>

HR послуги для роботодавців >>

Photo by Christopher Gower on Unsplash

СПИСОК БЕЗКОРИСНИХ  ДІЙ під час ПОШУКУ РОБОТИ

СПИСОК БЕЗКОРИСНИХ ДІЙ під час ПОШУКУ РОБОТИ

РЕЙТИНГ ЗАПИТІВ до КАР'ЄРНОГО КОНСУЛЬТАНТА

РЕЙТИНГ ЗАПИТІВ до КАР'ЄРНОГО КОНСУЛЬТАНТА