СПИСОК БЕЗКОРИСНИХ  ДІЙ під час ПОШУКУ РОБОТИ

СПИСОК БЕЗКОРИСНИХ ДІЙ під час ПОШУКУ РОБОТИ

Є речі, які інколи здаються логічними під час пошуку роботи, але які все ж переважно забирають час та не приносять очікувану користь. Кандидати можуть витрачати години, дні чи й тижні на дії з сумнівною користю. Почитайте краще книгу, подивіться фільм чи пройдіться парком замість цього:

1) Довгі листи роботодавцям чи детальний follow-up після кожної співбесіди. Якщо співбесіда пройшла не дуже, то роботодавець не скаже, що цей кандидат так собі відповів на питання, але написав такий хороший лист, що тільки за це приймемо його на роботу. Звісно, є випадки де це буде корисно та необхідно, але не витрачайте час на це щоразу.

2) Деталізований супроводжувальний лист про минулий досвід кандидата. Є компанії, які прям насолоджуються кожним словом та перечитують усі супроводжувальні листи. Проте більшість компаній, особливо в IT сфері, з технічних та організаційних причин читати їх не будуть. Або навіть уже не вимагають. Тому напишіть один загальний супроводжувальний і відкоригуйте індивідуально за потреби. Знову ж таки, якщо резюме та співбесіда не ок, то супроводжувальний навряд чи врятує ситуацію. Виставляйте пріоритети та інвестуйте зусилля у правильні дії.

3) Багато публікацій чи коментарів на LinkedIn (чи в інших соціальних мережах). Витрачаєте цінний час на написання текстів, потім на коментарі. А краще перегляньте вакансії, знайдіть рекрутерів з потрібних компаній та поспілкуйтеся з ними. Відмінність LinkedIn від інших соціальних мереж у тому, що створення контенту не є основним видом активності для учасників та може ніяк не допомогти розв’язати задачу. Скористайтеся статтею про нетворкінг, щоб краще організувати це для себе.

4) Читати вакансії й не надсилати резюме. Читати вакансії і не занотовувати корисну інформацію. Читати вакансії і думати, що ви не зможете цього робити. Читати і постійно знаходити у тексті причини не податися. Не розбиратися що це за компанія, а оцінювати лише за назвою. Не заповнювати анкети під час подачі резюме, хоча погоджуюся, що роботодавці могли спростити форми подачі і вони дійсно забирають час. Відсутність дій нічим не допоможе, а ситуація залишиться такою ж.

5) Відмовляти компаніям у співбесідах через причини, які не грають ролі та не впливають на рівень цих роботодавців. Наприклад, не сподобалося речення у повідомленні роботодавця або вони надіслали запрошення на декілька днів пізніше, ніж ви очікували від них. Ви не знаєте яка ситуація на тій стороні і це не ті речі, які мають суттєво впливати на процес. Звісно, варто приглядатися та звертати увагу на важливе, проте, більшість компаній є хорошими роботодавцями. Також бувають неправильні висновки тільки через незнання бізнесу, компанії, їхніх продуктів чи процесу співбесід.

6) Переривати співбесіди у середині процесу, тобто пройти декілька співбесід, а потім відмовитися від решти, з вигаданих причин або через страх невдачі. Одна справа, якщо це трапляється інколи, а інша, коли постійно та ледь не з кожною компанією.

7) Бачити всіх, кого ви зустрічаєте на співбесідах непрофесійними чи нерозумними. Аналізувати чужі помилки замість власних. Втрачати час та енергію на розмови про інших людей. Люди є різні, але переважно на більшості співбесід вам зустрінуться цікаві, розумні, талановиті, комунікабельні та професійні люди. Якщо це трапляється щоразу та впливає на ваш пошук роботи, то варто звернути на це увагу та знайти причину.

8) Узагальнювати великі масиви даних. Наприклад, на LinkedIn немає корисних людей, на роботу можна влаштуватися тільки по знайомству, всі опубліковані вакансії мають низьку зарплату, резюме ніколи не читають і тд. Хоча об’єктивніше буде сказати: у деяких компаніях так роблять, але у більшості випадків це працює інакше і до реальної ситуації не має відношення.

9) Допомагати іншим, коли своя робота не зроблена. У період пошуку роботи вам потрібно працювати з вакансіями та ходити на співбесіди, а не робити ремонт у тітки чи навчати племінника програмувати. Зосередьтеся і не дозволяйте людям вас відволікати.

10) Хвилюватися та стресувати. Найгірший викрадач часу та зусиль. Так, пошук роботи це стресова ситуація у житті і багато людей краще залишаться на неулюбленій роботі з невеликою зарплатою, ніж будуть роботу шукати. Проте якщо зараз це ваша задача, то ви маєте її зробити максимально спокійно та уважно. На своєму робочому місці ви робите набагато складніші задачі, ніж читання вакансій, заповнення анкет та відповіді на питання. Тож опановуйте цю задачу, знайдіть техніки заспокоєння, працюйте з психологом, розробіть свою рутину та отримайте найкращий результат.

Індивідуальні кар’єрні консультації для кандидатів >>

Онлайн курси >>

HR послуги для роботодавців >>

Photo by Lisa van Vliet on Unsplash

про HR-МАРКЕТИНГ для ПОШУКУ РОБОТИ та СПІВРОБІТНИКІВ

про HR-МАРКЕТИНГ для ПОШУКУ РОБОТИ та СПІВРОБІТНИКІВ

що ОЗНАЧАЄ НАВИЧКА “COMMUNICATION” для РОБОТОДАВЦІВ?

що ОЗНАЧАЄ НАВИЧКА “COMMUNICATION” для РОБОТОДАВЦІВ?