для ЧОГО КАНДИДАТУ СПІВБЕСІДА?
Для чого роботодавцям співбесіди - це зрозуміло. Вони перевіряють професійний рівень спеціаліста, його знання, навички, освіту і готовність виконувати певну роботу. Кандидат же свої питання може вияснити й за 10 хв розмови. Зазвичай люди питають про зарплату, кількість днів відпустки, робочий графік та інші більш організаційні питання.
Я ж пропоную своїм кандидатам йти на співбесіду не тільки, щоб сподобатися роботодавцю та правильно відповісти на питання. Але і щоб зрозуміти для себе чи хороший це бізнес та чи буде там добре самому спеціалісту.
Зазвичай люди не сильно переймаються питаннями: Чи добре мені буде у цій компанії і з цими людьми? Чи зможу я покращити свій професійний рівень?
Підготовка до співбесід включає:
вивчення задачі роботодавця
формування потенційних питань
визначення правильного фокуса уваги
пошук та вивчення слів, які найкраще опишуть ваш досвід та дадуть розуміння релевантності, буває, що одне вдале слово, може кардинально змінити хід співбесіди
розуміння своєї цінності, особливо, коли у кандидата є сумніви чи зможе він робити певну роботу
знання тем, які роботодавець буде запитувати (звісно комбінації питань можуть бути різними, проте ми можемо заздалегідь знати тематику)
розуміння мотивації, тут теж комбінації питань можуть бути різними, але є ряд питань, які стосуються тільки мотивації кандидата і тд
тренування формул, які використовують у компаніях для перевірки навичок та знань
тренування складних для кандидата питань та інше.
Насправді підготовка до співбесіди починається ще з етапу підготовки резюме. Бо ж саме тоді ви аналізуєте ринок праці та потреби роботодавців. Тоді ви вивчаєте нові слова та орієнтуєтеся на майбутнє. Ви не тільки показуєте що отримає роботодавець у майбутньому від вашої роботи. Але ви й оцінюєте що ви потенційно отримаєте для себе.
Якщо знаєте що роботодавцю потрібно, знатимете як розповісти про те, що саме ви зможете це дати у роботі.
І звісно - це формування власного списку питань. Переважно кандидати додають туди список організаційних питань. Проте вияснити що це за компанія теж варто.
Ось ця таблиця допоможе вам зберегти баланс між тим скільки всього запитує роботодавець, і скільки ви можете запитати у відповідь. Тобто тримайте баланс, щоб не тільки відповідати на питання інших, але і проактивно формувати свої.
Співбесіда - це переговори, а не односторонній допит.
До того ж це зменшить ваше хвилювання та стрес. Адже, коли ми фокусуємося за задачі “сподобатися комусь“, ми критичніше себе оцінюємо та більше хвилюємося.
А коли ми маємо позицію поглянути “чи мені вони сподобаються“, тут може з’явитися впевненість, яку ви так шукаєте.
Приходьте на консультації, щоб підготувати резюме та найкраще підготуватися до співбесід. Є 4 види консультацій і ви зможете обрати собі найкращий варіант: Індивідуальні кар’єрні консультації для кандидатів >>
HR послуги для роботодавців >>
Photo by Maranda Vandergriff on Unsplash