ПОПУЛЯРНІ МІФИ зі СТРІЧКИ LINKEDIN
Хоча де б ви це не прочитали, все одно це залишиться міфами. Люди можуть вірити у що завгодно, проте деяка неправдива інформація може значно нашкодити людині у її кар’єрі. Тож, не бійтеся дивитися на певні речі по-іншому.
Міф 1: Резюме перевіряє система ATS і саме вона може не пропустити резюме на наступні етапи.
Правда: У більшості компаній резюме перевіряє людина. І людина приймає рішення відмовити кандидату чи запросити на першу співбесіду.
Шкода: Кандидат може старатися підлаштовувати своє резюме під ці вигадані функції. Це забере час і зусилля. Багато кандидатів шукають чарівний формат резюме, який підійде саме для системи, яка певним чином “Пропустить“ резюме далі у доступ до людини. Натомість зникає фокус уваги і кандидат може пропустити дійсно важливу інформацію про свій досвід, навички, знання, яка потрібна саме людині, щоб оцінити резюме та визначити релевантність кандидата на вакансію. Це не означає, що з резюме не варто працювати та постійно його вдосконалювати, але не варто фокусуватися лише на задачі “обійти чи сподобатися ATS“.
Якщо бажаєте прочитати детальніше, ось дві статті про ATS:
https://www.shyshenko.com/blog/applicant-tracking-system-ats-for-candidates
https://www.shyshenko.com/blog/2-applicant-tracking-system-ats-for-candidates
Міф 2: Варто почати писати у LinkedIn і профіль почнуть краще знаходити.
Правда: У LinkedIn існують core-алгоритми, яких немає в інших соціальних мережах. Пошук вашого профілю відбувається за алгоритмами matching (тобто підбору) запиту і даних з ключових розділів вашого профілю. Таке собі велике порівняння слів. І якщо ваш профіль заповнений неправильно, то і профіль буде знаходитися десь на 158 сторінці, де його ніхто не знайде. Написання публікацій трохи підвищує впізнаваність, але кардинально на рейтинг профілю не впливає. Перегляди профілю відбуваються, бо ваc просто хтось побачив у стрічці і зайшов у профіль, а не тому, що профіль знайшли у системі пошуку, де це роблять рекрутери.
Шкода: Люди витрачають велику кількість часу на дописи, ігноруючи ключове заповнення профілю та роботу з нетворкінгом, тому можуть не отримати бажаний результат.
Міф 3: У LinkedIn головний показник - це SSI
Правда: Найважливішим показником у LinkedIn є Search Appearances (ваш можете перевірити тут - https://www.linkedin.com/analytics/search-appearances/), якщо він нижче умовно 100, то профіль майже не працює. Якщо 20-30 чи й нижче, то профіль взагалі не знаходять, скоріше всього він неправильно заповнений. SSI сторінка виглядає красиво і не можна сказати, що ця аналітика безкорисна, проте вона нічого не дасть, якщо Search Appearances низький. З Search Appearances треба вміти працювати. Це реальна робота, яка потребує часу та зусиль.
Шкода: Людина турбується про другорядне, оминаючи дійсно важливе.
Міф 4: Лист-відмова, який надходить мені на пошту після відправки резюме на вакансію, написали особисто мені.
Правда: Резюме перевіряє людина і зазначає причину відмови у своїй системі. Після цього натискає кнопку і автоматичний лист, куди підставляється ваше ім’я, надсилається вам на пошту. Зазвичай він є однаковим та загальним для всіх кандидатів і не показує справжню причину відмови.
Шкода: Людина отримує порцію демотивації і дійсно думає, що її резюме або не підходить під ATS (дивіться Міф 1). Після ряду таких листів людина може взагалі перестати надсилати резюме на вакансії. Проте причина у роботодавця може бути різна, наприклад, вони вирішили запросити на співбесіди тільки внутрішніх кандидатів, а решті надіслали відмови. Проте це не значить, що кандидати, які отримали відмови, мають погане резюме чи низьку кваліфікацію.
Ось тут у статті більше про листи-відмови:
https://www.shyshenko.com/blog/rejection-letters
Міф 5: Мені не потрібне резюме, якщо у мене є профіль LinkedIn.
Правда: У всіх роботодавців є процес співбесід, куди залучені люди з різних відділів. Від першої співбесіди до підписання job offer-у, а потім і для процесу прийому на роботу - на кожному етапі використовується документ - резюме. Це файл, який прикріплений у систему або його можуть висилати поштою (це залежить від внутрішньої організації компанії), а тому посилання на LinkedIn буде незручним для процесу. Його можуть загубити чи переплутати. PDF-файл, який можна скачати з профілю взагалі не є візуально зручним та функціональним.
Шкода: Самому кандидату вигідно, щоб його дані були якісними та вся інформація добре зчитувалася. Якщо компанія приймає сотні, тисячі, а для деяких компаній мільйони резюме, то є вірогідність, що дані загубляться чи переплутаються.
Індивідуальні кар’єрні консультації для кандидатів >>
HR послуги для роботодавців >>
Photo by Jean-Louis Paulin on Unsplash