де РОБОТОДАВЦІ ПУБЛІКУЮТЬ свої ВАКАНСІЇ

де РОБОТОДАВЦІ ПУБЛІКУЮТЬ свої ВАКАНСІЇ

Одна з ефективних активностей професіонала під час пошуку роботи є пошук вакансій та подача резюме на них. Сьогодні розглянемо тему, яка є закритою для більшості кандидатів.

Я один із тих кар’єрних консультантів, які вважають, що кандидат у будь-якому разі має хоча б спробувати подати своє резюме на відкриті вакансії. Це найскладніший шлях, але саме він допомагає якісно та проактивно побудувати свою кар’єру.

“У будь-якому разі“ розуміється під час різних умов на ринку праці: багато вакансій чи мало, активно запрошують роботодавці чи ні. Бо ж мрія ледь не кожного кандидата - щоб його запрошували роботодавці самі і не приходилося займатися нецікавим пошуком роботи.

Ця мрія досить солодка і гарно впливає на его людини, але у багатьох випадках шкодить. Наприклад, коли ситуація на ринку праці змінюється, вакансій стає мало, кандидатів-конкурентів багато, а людина взагалі не вміє шукати роботу, бо ніколи не шукала вакансії та не надсилала резюме.

Тому пропоную вам періодично практикувати цю навичку, щоб обирати роботодавців та забезпечувати себе хорошою роботою.

Зрештою пошук вакансій у фізичному сенсі - це читання оголошень. Якщо людина фанат, наприклад, велосипедів, то вона може цілими днями й місяцями читати оголошення з продажу велосипедів.

Подача резюме на вакансії - це заповнення анкети. Не всі сайти роботодавців з “анкетами“ зручні, але і занадто складного нічого немає.

Тому тут варто не ускладнювати, а організувати себе. Це та активність, яку ви без проблем можете організувати без допомоги консультанта чи ментора.

А от питання, яке варто скерувати до свого кар’єрного консультанта - це на яких сайтах потенційно будуть публікувати свої вакансії компанії у яких ви бажаєте працювати.

Кандидат М. працює дизайнером. Після скорочення у його компанії він шукав досить високо рівня роботу у продуктовій компанії. Він думав, що може обрати будь-який сайт з пошуку роботи і знайти там вакансії потенційних роботодавців. От тільки компанії, які його цікавили, користувалися іншими сайтами. М. знав, що на ринку праці зараз скрутно і вакансій мало, але не думав, що їх буде настільки мало. Він шукав роботу протягом 5 місяців, а потім звернувся до кар’єрного консультанта, бо вже думав змінювати професію та перевчитися на когось іншого. Вже на консультації вияснилося, що для нього є сотні хороших вакансій, які він так шукав. На інших сайтах. Через декілька тижнів він підписав job offer та вийшов на роботу з розумінням, що не тільки знайшов роботу, а ще й мав вибір з-поміж компаній.

Кандидати рідко думають про цей аспект, бо ж для них сайти пошуку роботи є безкоштовними.

А для роботодавців - не завжди. Залежно від сфери діяльності та від кількості вакансій рахунки можуть бути досить великими. Тому визначаючи де публікувати свої вакансії, роботодавці у першу чергу думають про бюджети та гроші.

Кандидати переважно оцінюють зручність сайтів, а роботодавці - стратегічну та економічну ефективність.

Роботодавці мають внутрішні політики та правила щодо публікацій вакансій. Буває, що певні компаній чи ряд компаній не публікують вакансій більше ніде, крім власного сайту. Для компаній це безкоштовно та зручно. Не думайте, що це бідні компанії, навіть великі відомі компанії це можуть робити. Наприклад, ті, які мають потужний бренд роботодавця. Або ж тільки обрані вакансій облікують на певному сайті, а решта буде на сайті роботодавця.

Тому інколи кандидати та роботодавці йдуть у протилежні сторони та не перетинаються.

Ось тому на кар’єрній консультації ваш консультант спершу запитає у вас яку роботу ви шукаєте та де. Потім обговорите рівень компаній, можливо конкретні назви компаній, локації (наприклад, Україна чи ЄС, Німеччина чи інша країна, бо ж скрізь будуть різні сайти), тип компаній (наприклад, продуктова чи аутсорс), тип бізнесу, величина компанії (стартап чи компанія з тисячами співробітників) і тд. Тому добре, якщо ваш консультант має практичний досвід та широко знає ринок праці. Бо ж знову може буди специфічна внутрішня політика компанії, яка зазвичай не відома людям поза HR-сферою.

І вже знаючи параметри компаній ваш консультант допоможе визначити який із сайтів буде головним для пошуку, а які додаткові. Таким чином ви разом сформуєте стратегію: як, де, що та коли шукати.

Плюс за потреби ви зможете обговорити конкретні технічні параметри, бо ж буває, що однією кнопкою кандидат може відфільтрувати вакансії так, що вони стануть йому недоступні. Або, наприклад, не знати як працюють та на що впливають у LinkedIn кнопки Apply та Easy Apply, де кандидат намагається обрати найзручніший для себе спосіб, не знаючи чи є він у цьому випадку дійсно ефективним.

Інколи навіть півгодинне обговорення на цю тему може заощадити вам місяці пошуку.

Бажаю вам вдалого пошуку!

Індивідуальні кар’єрні консультації для кандидатів >>

Онлайн курси >>

HR послуги для роботодавців >>

Photo by Christin Hume on Unsplash

 для ЧОГО КАНДИДАТУ СПІВБЕСІДА?

для ЧОГО КАНДИДАТУ СПІВБЕСІДА?

про ОСОБИСТИЙ БРЕНД ПРОФЕСІОНАЛА

про ОСОБИСТИЙ БРЕНД ПРОФЕСІОНАЛА