20 ВАЖЛИВИХ "НІ" у ПОШУКУ РОБОТИ

20 ВАЖЛИВИХ "НІ" у ПОШУКУ РОБОТИ

Пошук роботи - це переважно людська взаємодія і тому у цій сфері часто зустрічаються певні упередження, які можуть впливати на шлях людини під час пошуку.

Можливо у цьому списку ви знайдете відповідь на своє питання:

НІ - на роботу беруть не за резюме, а за професійний досвід, навички, знання, хоча резюме має якісно представляти ваш професіоналізм.

НІ - дизайн резюме не грає ключову роль навіть для дизайнерів, бо ж функція резюме інша. Ви можете обрати зручний для вас дизайн з сайтів, які пропонують темплейти, або створити його самостійно.

НІ - не потрібно переписувати резюме під кожну вакансію, хоча це і не заборонено, якщо у кандидата є така навичка і він знає як це робити. Стратегічна адаптація дійсно потрібна, коли змінюється напрямок професії чи рівень посади.

НІ - не варто й також залишати резюме взагалі без змін. Поки ви шукаєте роботу, весь час варто читати резюме та вдосконалювати його. Підбір описів, слів, цифр, історій, досягнень є дуже важливою задачею, яку складно виконувати через те, що більшість цієї інформації з часом забувається. Відновити її та правильно зафіксувати може зайняти тижні чи й місяці якісної роботи з резюме. Ваш консультант може підказати як це організувати ефективно.

НІ - роботодавці не публікують свої вакансії на будь-яких сайтах. У компанії є політики та бюджети, адже більшість сайтів для роботодавців є платними. Ці політики та бюджети визначають де компанія опублікує вакансії. Навіть найбільші компанії світу можуть публікувати свої вакансії тільки у себе на сайті, тому не фокусуйтеся тільки на одному ресурсі.

НІ - не варто фокусуватися лише на минулих задачах, якщо ви змінюєте професію. Про майбутнє варто подумати й поговорити про це з роботодавцем.

НІ - у LinkedIn важлива не лише стрічка новин. Ваш профіль - це те, заради чого ви користуєтеся системою. Саме профіль та нетворкінг має працювати на ваші інтереси. Працювати зі своїм профілем та налагоджувати потрібний нетворкінг має бути першочерговою задачею, а потім додавайте написання статей.

НІ - на складному ринку праці, де кандидатів у декілька разів більше, ніж вакансій, не вийде надіслати декілька резюме і відразу отримати запрошення. Чи відоміша компанія, тим більше кандидатів відгукується на їхні вакансії, що ще більше впливає на конкуренцію між кандидатами. Тому робіть пошук детальним та широким.

НІ - аналітика на сайтах про перегляд чи кількість поданих резюме на вакансію, може бути невірною. Людина, яка натиснула кнопку Apply може не заповнити анкету до кінця та не відправити її, але система її зарахує.

НІ - ваші кандидати-конкуренти не завжди кращі за вас професійно. Будь-який рекрутер, який опрацьовує відгуки кандидатів на вакансії, скаже вам, що більшість відгуків надходять від кандидатів з іншої сфери або з дуже нерелевантним досвідом, який навіть приблизно не підходить на вимоги вакансій.

НІ - вам не потрібно відповідати на 100% вимогам вакансії, бо ж інколи роботодавці прикрашають свої вакансії тим, чого у них в компанії немає. Але і не ігноруйте ключові вимоги. Наприклад, якщо на вакансію програміста роботодавець може знизити вимоги щодо рівня англійської мови, то на вакансію перекладача чи копірайтера вимога до рівня може бути основною.

НІ - не варто припиняти пошук роботи після кількох відмов чи після кількох невдалих співбесід. Перші тижні пошуку роботи критичні й не мають привести до зменшення мотивації.

НІ - не варто припиняти надсилати резюме в інші компанії, якщо вам назначити співбесіду. Так само як і роботодавці не припиняють шукати інших кандидатів, поки паралельно йдуть співбесіди з вами.

НІ - у LinkedIn не додаються тільки знайомі люди. Професійна мережа передбачає знайомство з новими людьми з нових компаній, країн та сфер. Якщо вам потрібно, надсилайте запит на 1-й рівень контактів потрібній людині. Немає гарантій, що вона його прийме, адже тут людські відносини й рішення може бути будь-яким. Але потенційна відмова не має вас зупиняти. Також відмова не означає, що у LinkedIn це не прийнято і ви зробили якусь помилку. Зазвичай це означає, що інша людина не бачить з вами спільного професійного інтересу.

НІ - роботу на складному ринку праці не шукають лише завдяки рекомендаціям та прямій комунікації у LinkedIn. Подаватися на загальних підставах теж варто. Ігнорування опублікованих вакансій може привести до збільшення термінів пошуку роботи.

НІ - не варто змінювати стратегію пошуку кожний тиждень. Ви можете вносити потрібні зміни, але кардинально протилежні ідеї щоразу потрібно починати реалізовувати з початку. А це може призвести до тривалого пошуку роботи.

НІ - не потрібно на співбесідах детально розповідати все, що ви робили у попередніх компаніях. Варто подумати яка інформація зі всього вашого досвіду буде релевантною та цінною для роботодавців.

НІ - роботодавців може не цікавити конкретні дані (конфлікти, внутрішні інтриги тощо) з вашої попередньої роботи, інколи вони питають про минуле, бо бажають пересвідчитися що такого ж не трапиться у майбутньому вже з ними.

НІ - не варто вивчати сайт роботодавця та цитувати інформацію. Але варто пересвідчитися для себе, що вам цей роботодавець потенційно подобається. Почитати різні матеріали про компанії, продукт, команду, процеси звісно варто, але не для того, щоб їх вразити, а для свого розуміння та для ґрунтовних відповідей.

ТАК - організаційна інформація у резюме та на співбесідах є не менш важливою, ніж професійна. Не пишіть там зайвого, як, наприклад, дату народження (для професій, де це вік не є частиною професіоналізму), але і не пропускайте, як, наприклад, наявність дозволу на роботу у певній країні.

Бажаю вам успіху!

Індивідуальні кар’єрні консультації для кандидатів >>

Онлайн курси >>

HR послуги для роботодавців >>

Photo by Adam Jang on Unsplash

ІДЕЇ для LINKEDIN

ІДЕЇ для LINKEDIN

ПОПУЛЯРНІ МІФИ зі СТРІЧКИ LINKEDIN

ПОПУЛЯРНІ МІФИ зі СТРІЧКИ LINKEDIN